bala2

رابطه جنسی و اتفاقات عجیب بعد از آن

اتفاقات عجیبی که می تواند بعد از رابطه جنسی رخ دهد
اتفاقات عجیبی که می تواند بعد از رابطه جنسی رخ دهد

مدت زمان یک رابطه جنسی در افراد مختلف متفاوت است و معمولا ۲۰ الی ۳۰ دقیقه به طول می انجامد.

بعد از این رابطه طرفین نیاز به آرامش و در آغوش کشیدن همدیگر دارند که متاسفانه در برخی موارد به دلیل اندورفین آزاد شده و نیاز به خواب این اتفاق رخ نمی دهد.

 

در این مقاله به ۶ مورد عجیب اشاره می شود که ممکن است بعد از رابطه جنسی برای شما اتفاق بیافتد و به اندازه آموزش رابطه جنسی برای افراد مهم است؛

 

درد بعد از رابطه جنسی و نیاز به مسکن

معمولا اتمام رابطه جنسی با همسر با احساس آرامش همراه می باشد ولی متاسفانه در برخی موارد نه تنها آرامشی حاصل نمیشود بلکه پس از ارضا، احساس درد بعد از رابطه جنسی در برخی نقاط بدن احساس می شود. دکتر جنیفر اشتون، متخصص زنان می گوید: رحم یکی از قسمت هایی می باشد که زنان ممکن است بعد از انجام رابطه سکسی احساس درد کنند. علت آن آزاد شدن ماده ای به نام اکسی‌توسین است که بعد از انجام این رابطه ایجاد میشود. او می گوید اگر این درد گاهی اتفاق بیافتد جای نگرانی نیست ولی اگر در هر رابطه سکسی این درد احساس شود می بایست به پزشک متخصص زنان مراجعه کرد زیرا این درد می تواند ناشی از عفونت رحم، فیبروئید رحمی (رشد توده های خوش خیم در رحم) و یا حتی سرطان تخمدان باشد.

 

سوزش بعد از رابطه جنسی

نگران نشوید.این حس سوزش که بعد از دستشویی رفتن و بعد از مقاربت دارید معمولاً STI نیست. STI عفونت بعد از انجام رابطه سکسی می باشد. اشتون می گوید: “ممکن است پرخونی در بافت واژن وجود داشته باشد، و به این دلیل که مجرای خروجی ادرار بسیار نزدیک به واژن است، می تواند باعث سوزش موقت یا داغ شدن به هنگام ادرار بعد از رابطه شود. ولی نکته این جا است که این سوزش یا داغ شدن باید موقت باشد(و بسیار بسیار مختصر)، بنابراین اگر برای مدت چند ساعت این حالت را دارید و یا این حالت برای چند روز طول کشید، ممکن است موضوع جدی تری باشد و نیاز است که به متخصص زنان مراجعه کنید.

 

دیدن لکه بعد از رابطه جنسی

بحث ما راجع به لکه ی خون و یا دیدن لکه بعد از رابطه جنسی است. ولی واقعیت این است که به اعتقاد بسیاری از متخصصان خونریزی بعد از رابطه ی جنسی بسیار نادر است. اشتون می گوید:”معمول ترین علت می تواند تورم سرویکس باشد که در طول رابطه منقبض شده است. هم چنین ممکن است واژن بعد از یک رابطه ی خشن و یا عوض شدن شریک مقابل ،تنها اندکی خونریزی داشته باشد. خونی که از سرویکس متورم می آید و یا حاصل خونریزی واژن می باشد به طور معمول قرمز روشن است، ولی در صورتی که خون قرمز تری مشاهده کردید، دلیل بر نگرانی نیست، ممکن است خون قاعدگی قدیمی باشد که از رحم آمده است. این نکته گویای این است که اگر هر نوع از خونریزی پس از مقاربت و بیش از یک بار اتفاق افتاد، باید به پزشک متخصص زنان مراجعه شود.

 

خارش شدید

آلیسا دوک، پزشک متخصص می گوید،اگر ناآرام بودید و احساس خارش بعد از رابطه جنسی داشتید، احتمال این وجود دارد که به روان کننده، ژل و یا حتی کاندومی که استفاده کرده اید حساسیت داشته باشید. ولی اگر هیچ محصول جدیدی را به کار نبرده اید، مطابق با نظر انجمن بین المللی پزشکی جنسی ممکن است به اسپرم شریکتان و یا پروتیین موجود در آن حساسیت داشته باشید. نشانه ها بعد از ۳۰ دقیقه از تماس با مایع منی شروع می شود و می تواند از چند ساعت تا چند روز ادامه پیدا کند. این آلرژی هر زمانی ممکن است ایجاد شود، چه رابطه ای جدید باشد، چه اخیراً رابطه ای جدید برقرار کرده باشید و یا حتی با کسی باشید که سال ها با او بوده اید.

 

تنهایی بعد از مقاربت

آغوش بعد از مقاربت اجتناب ناپذیر است. ولی در برخی موارد بسیار بعید و دور از ذهن به نظر می رسد. مطابق با مطالعه ی اخیردر ژورنال سکسشوال مدیسن ، احساس افسردگی، عصبی بودن ، تلاطم و پرخاشگری در پی رابطه جنسی به عنوان بی آرامی بعد از مقاربت (PCD)و یا “آبی بعد از مقاربت” نامیده می شود. یافته ها نشان می دهد ۴۶ درصد از ۲۳۰ زن مورد مطالعه در طول زندگی خود PCD را تجربه کرده اند، و ۵ درصد آن ها در ماه های اخیر PCD را چند بار تجربه کرده بودند. محققان بر این باورند که PCD به عملکرد جنسی ارتباط ندارد ولی در زنانی رایج تر است که “احساسی انفعالی” دارند (آن هایی که اضطراب رابطه شان را احاطه کرده است یا کسانی که به هنگام ازدواج در زندگی شخصی خود مشکل دارند).

 

احساس شدید ادرار

مطابق با این مقاله از مجله ی سلامت زنان، مایع منی شریک رابطه ی جنسی شما علاوه بر خارش ، می تواند باعث ادارار شما نیز شود. به گفته ی ترسا هافمن ، پزشک زنان و زایمان از هنگام تماس با واژن و مقعد ترکیبی شیمیایی موجود در این مایع موجب انقباض عضله و اسهال می شود. این ترکیبات (به نام prostaglandins) موجب می شود تا عضلات منقبض شوند (همانند عضله های رحم و روده ها) و زمانی که این عضله ها به سرعت منقبض می شوند، موجب اضطرار رسیدن شما هرچه زود تر به توالت می شوند. یکی از راه های پیشگیری از این مشکل استفاده از کاندوم است.

 

پیشنهاد طب روم: علت عدم تمایل برخی زنان به رابطه جنسی

 

ترجمه و گردآوری: طب روم

bala2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *